C

C

neděle 23. května 2021

Pampeliškový med

 Taková jarní klasika. Vařila jsem ho s mamkou už jako malá. To byla dřina, než jsme se ségrou spočítali a natrhala potřebný počet pampeliškových květů.

Bylo krásné slunečné odpoledne. Jiříček zrovna usnul, tak jsem měla čas natrhat plný košík květů. A večer jsem je stihla i povařit. Pampelišky mám ráda, jsou to taková malá sluníčka. A krásně voní. Akorát od čichání k nim, máte žlutý nos :DKdyž jsem druhý den med uvařila a nalila do skleniček, vyrobila etikety, a chtěla si tu parádu vyfotit venku, bylo zrovna po dešti. Ale fotky jsou, s kapkami deště, zplihými pampeliškami a jedním pomocníkem.

Med má tmavou barvu, protože jsem použila tmavý třtinový cukr.


9 komentářů:

 1. Káťo, jste tedy pěkná partička :o)
  Med vypadá skvěle (já letos nevařila) a ty etikety - nádhera!
  Měj pohodové jarní dny, Helena

  OdpovědětVymazat
 2. Teda Ty jsi šikulka. Medík uvaříš, krásnými etiketami skleničky ozdobíš. No máš správného pomocníka.
  A příští rok už Jiříček nebude vyspávat, napasuje se do role dalšího pomocníčka :-).
  Měj se, mějte se Kato, hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. Katko, med se Ti povedl a ty etikety jsou nádherné. Pampeliškový med jsem už pár let nevařila, ale každý rok si říkám, že to zase zkusím. Tak snad příště. Jiříček hezky roste. :o)
  Přeji fajn týden. D.

  OdpovědětVymazat
 4. Med z pampelišek jsem nikdy nevařila, ale ten tvůj vypadá lákavě a ty etikety jsou úplně boží! Já jsem minulý týden dělala z květů pampelišek mýdlo a to rovnou ze dvou várek už se těším až dozraje :)

  OdpovědětVymazat
 5. Katko, krásně si užíváš svůj čas s Jiříčkem. Je to krásný klouček. Pampeliškový med jsem také kdysi vařila a byl výborný. Máš ho krásně ve skleničkách nazdobený, jsi šikulka. Přeji vám krásné dny s Jiříčkem.
  Iva

  OdpovědětVymazat
 6. Jé, pampliškový med - ten jsme taky dělali s mámou, když jsem byla malá. Odd té doby jsem ho nevařila. Skleničky máš fakt krásně vystajlované :)

  OdpovědětVymazat
 7. Katko, zdravím. Pampeliškový med také ráda dělám. Když byli kluci malí, dostali košíčky a mazali sbírat. To je to ještě bavilo...Máš to hezké, opatrujte se tam s Jiříčkem. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Srna číhá za plotem26. května 2021 v 12:03

  Já už se držím pouze toho od včeliček, to je pro mě pravý dar přírody. Tento mi spíše přijde jako cukrové cosi.

  OdpovědětVymazat
 9. Katko, taky ho dělám každý rok. Do čaje a hlavně do perníčků je výborný. Ty máš nejen med, ale i parádní etikety. Máte u Vás na Šumavě pohodu a to je moc dobře!

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas na návštěvu mého blogu i za milý komentář, který vždy potěší... :)