C

C

pondělí 22. března 2021

Jak jsem přišel na svět

 Ahoj. Určitě jste si všimli, že se tu dlouho neobjevil nový příspěvek. Maminka na to totiž neměla čas. A tím důvodem jsem já.

 Jmenuji se Jiřík, a rozhodl se jsem přijít na svět 6.3.2021 ve 13:55 o 9 dní dříve. 

Ale abych vám to pověděl pěkně popořádku. V noci z 5. na 6.3. jsem se rozhodl, že už mě to v bříšku nebaví, a rád bych už poznal maminku a tatínka. Jenže maminka to ještě netušila. Sice malinko zakrvácela, když šla k ránu na záchod, ale moc tomu nevěnovala pozornost, však to mělo být v době blížícího se porodu normální. Tatínek měl jít ráno do práce, ale nakonec nikam nešel a přemlouval maminku, která se cítila v pohodě a dokonce se pustila do úklidu šicího koutku, aby zajeli na kontrolu do nemocnice. Nakonec maminka souhlasila, v klidu si ale dala sprchu, umyla vlasy, a připravila se na cestu. Sbalenou tašku vzali sebou, prý pro jistotu, aby se náhodou pro ni tatínek nemusel vracet. Určitě si už říkáte, ještě že tak. Pan doktor maminku prohlédl, a řekl, že domů ji už rozhodně nepustí, protože já se můžu narodit každou hodinou, ale také že to může trvat dva dny, že to nikdo neví. Tatínka poslali domů. Maminku odvedli na pokoj, dostala i oběd. Byl dobrý. Ale já už nechtěl čekat ani chvilinku a začal jsem se chystat ven. Po obědě maminku začala trošku bolet bříško, a měla lehké křeče. Tak se procházela po pokoji a čekala, jak říkala, na to až přijdou ty kontrakce a velké bolesti. Všichni říkali, že přicházející porod prostě pozná. No nepoznala! Když ji sestřička po obědě poslala na monitor a kontrolu, porodní asistentka s údivem zavolala Honem volejte tatínka, a budeme doufat, že to sem stihne. Vidím vlásky, budete rodit! Jako cože, maminka tomu nemohla uvěřit, tohle nečekala, vždyť jí skoro nic není. Za půl hodiny byl tatínek u maminky na sále, a za 20 minut od první kontrakce jsem byl venku. Pan primář si ani nestihnul pořádně natáhnout rukavice. Zvedl mě do výšky, aby mě rodiče viděli a řekl Máte chlapečka. To bylo krásné překvapení! Nenechali si totiž říct, co jsem. Pak jsem si trošku zařval, zvážili mě (měl jsem 3050g a 49 cm), tatínek byl celou dobu se mnou a mohl si mě popsat. Pak mě odnesl k mamince a já se k ní mohl přitulit. Oba byli dojatí a šťastní. A všichni tři jsme spolu strávili následující dvě hodiny. Jsme rodina!

A tady máte pár fotek mě, maminky a tatínka. Jsem fešák viďte, všichni jsou hotový z toho, že jsem vlasatý.


20 komentářů:

 1. No, to je krásné povídání! Mamince a tatínkovi gratuluji a Jiříčkovi hodně zdraví a spokojenosti! Je to nádherné miminko!

  OdpovědětVymazat
 2. Kačenko, posílám tobě, tatínkovi velkou gratulaci k tomu nejkrásnějšímu, co jste kdy mohli stvořit - Jiříčkovi. Je krásný - po mamince i tatínkovi. Moc vám to všem sluší. Mějte se moc krásně ♥
  Iva

  OdpovědětVymazat
 3. Katko, gratulujuuuuuu ! Přeju malému Jiříkovi hodně zdraví a Tobě a manželovi jen samou radost z něho. Je to krásné vlasaté miminko. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Katko, velká gratulace a Jiříkovi do života hodně štěstí, zdraví a tak vůbec.

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj,moc gratuluju! a Jiříčkovi přeju do života jen to nejlepšííííí!!Je to krásné miminko!Posílám pozdravy z Moravy.Zdena

  OdpovědětVymazat
 6. Katko, moc gratuluji! A malému Jiříčkovi přeji hodně zdraví a kupu štěstí. Ať roste jako z vody :)
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
 7. Katko, tobě i manželovi ze srdce gratuluji! Jiříček je kouzelné miminko! Buďte všichni zdraví a šťastní!
  Helena

  OdpovědětVymazat
 8. Katko, velká gratulace k nádhernému synkovi. Buďte všichni šťastni a zdraví a užívejte se navzájem.
  Malému přeji do života jen všechno dobré!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 9. Katko, jsem dojatá, až mi slza ukápla. Posílám obrovskou gratulaci. Zvládli jste to skvěle a budete báječná rodina. Jiřík je nádherné vlasaté miminko. A v těch tvých soupravičkách je rozkošný.
  Přeji hodně štěstí a radosti. D.

  OdpovědětVymazat
 10. Veliká gratulace k narození Jiříčka, nádherný klouček :-) Moc ráda sleduju tenhle blog již od začátku. Jste moc šikovná a máte moc krásnou a příjemnou rodinu :-)Hodně zdraví vám všem!
  Pavlína

  OdpovědětVymazat
 11. Zamáčkla jsem slzy dojetí a posílám velké blahopřání mamince a tatínkovi a Jiříčkovi do kolébky jen to nejlepší! Jitka

  OdpovědětVymazat
 12. Srdečne gratulujem a prajem veľa zdravíčka. Jirka je mierami úplne rovnaký ako bol môj syn Kubko :-)
  Pekné dni,
  A.

  OdpovědětVymazat
 13. Velká gratulace, hodně štěstí a zdraví. Jste krásná rodinka. Marie

  OdpovědětVymazat
 14. Katko, gratuluji moc ke krásnému chlapečkovi. Moc krásné povídání.

  OdpovědětVymazat
 15. Velká gratulace, hodně štěstí, zdraví. Malý Jiříček je kouzelné miminko. Ať se daří, děkujeme za krásnou zprávu, obzvláště v této době. Opatrujte se. Nádhera. AlenaP.

  OdpovědětVymazat
 16. Katko, to je krásná zpráva a dojemné vyprávění. Přeji malému Jiříkovi do života jen to nejlepší! Hanka

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 18. Gratuluji a přeji hodně radosti s chlapečkem ♥ M.

  OdpovědětVymazat
 19. Velká gratulace. Krásné, a štěstí, že šel porod tak rychle. Ještě, že jste do té nemocnice jeli. Přeji moc radosti a Jiříkovi zdraví. A hodnou a trpělivou maminku i tatínka.

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas na návštěvu mého blogu i za milý komentář, který vždy potěší... :)