C

C

pátek 1. ledna 2021

Nejlepší dárky!

 Krásných dárečků jsme dostali k Vánocům hodně. Ale já vám ukážu ty dva nejlepší, z kterých máme největší radost.


Overlock

Ten jsem si moc přála. Na obyčejném rovnostehu jsem šila ráda, ale na šití z úpletu, teplákovina a celkově pružných nebo třepivých materiálu je lepší overlock. A protože teď budu hodně šít pro miminko, ale třeba i nějaké oblečení pro sebe, dočkala jsem se. Dostala jsem ho darem napůl od mých rodičů a Jirky. Jsou skvělí, mám z něj velkou radost. A za penízky od babiček a dědy jsem si nakoupila látky, kleště a druky. Nelenila jsem, a pustila se do šití :o)
Fotopast

To je dárek od našich pro Jirku. Mluvil o ní už dlouho, a také se dočkal. Taťka chtěl, aby ji Jirka dostal už nastavenou a rovnou připravenou k použití, tak se s tím chudák mořil celý prosinec. Ale radost byla veliká. Už jsme ji vyzkoušeli, zatím jen tady kousek asi 150 m od baráku, pak si ji Jirka odnese na krmeliště. A podívejte, co se nám podařilo vyfotit. Vidíte je?
A jaké dárky udělaly největší radost vám?

15 komentářů:

 1. Krásné dárky, Katko! Overlock jsem zahlédla už v předchozím příspěvku, hned jsem si říkala, že takové švadlence se rozšíří možnosti. A jak vidím, zkouška dopadla na jedničku, kouzelné prádélko si vyvěsila :o)
  Měj příjemný den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, moc jsem si ho přála. A děkuju, jsem ráda, že se moje šití líbí. A hlavně mě to baví :o)

   Vymazat
 2. Tak to jsou opravdu krásné dárky, které vám oběma udělaly radost. Že jste je hned oba vyzkoušeli, je jasné.
  Krásné věcičky se houpají na šňůře.
  Hezký den, Katko !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se nedalo odolat, museli jsme vyzkoušet hned jak byl čas.
   Děkuju.

   Vymazat
 3. Tak ten stroj bych brala taky! Ty miminčí věci se ti podařily! Fotopast uprostřed vesnice by se neosvědčila, nebylo by koho fotit. Leda kdysi když mi tu kradli věci od baráku...to ale přestalo, takže si myslím, že původce se asi odstěhoval. Ale asi bych bývala měla v ruce důkaz proti sousedovi, že mi tu chcíplou krysu naranžoval do truhlíku on, že nám pos*al schody a že mi nakydal na kytky nějaký starý tmel na okna. Nicméně asi dostal na polici a na městském úřadě ťafku a zatím si taky dal pokoj...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak třeba příští Vánoce se to splní :D
   Páni, my se taky se sousedy zrovna nemusíme, ale tohle je už moc. Fuj. Aspoň že už se soused uklidnil.

   Vymazat
  2. Tak já už si vystačím s tím svým strojem, toho šití je už jen trochu občas, hlavně hračky ze starých džínů pro vnučku, nebo jsem si šila batoh a kabelku na foťák. Jinak spíš to jsou takový čučky na který bohatě stačí. No uvidím jak dlouho to těm blbům vydrží sekat latinu. Já už jsem se rozhodla, že cokoli mi provedou, okamžitě dávám na obec, městskej úřad a policajty. To je jediné co na ně platí....

   Vymazat
  3. Tak to jo. Já jako malá šila na šlapacím po prababičce, pak na starém babičky a mamky stroji, a pak jsem dostala svůj rovnosteh, a od té doby mě to fakt chytlo. Takže z overlocku mám velkou radost. To je strašný mít takové sousedy. My se zase pořád zlobíme skrz psí hovínka, která jsou všude, auto zaparkované ve vjezdu a podobně. Ale na jaře se budou stěhovat. Těšíme se na nového souseda.

   Vymazat
 4. Katko, věřím, že tobě udělal šicí stroj fakt velkou radost. Je to vidět i na tom, že už na šňůře plápolají první (moc povedené) výsledky :). Tak ať vám dárky dál slouží ke spokojenosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Udělal, šije se na něm jedna radost.
   Děkujeme, určitě budou.

   Vymazat
 5. Katko, šicí stroj je skvělý dárek a Tobě to s ním jde náramně. Krásné kousky už jsi na něm ušila.
  Přeji pohodový víkend. D.

  OdpovědětVymazat
 6. Katko, krásné dárky a ušila jsi nádherné kousky. Měj pohodové dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju. Určitě se ještě pochlubím s dalšími kousky.

   Vymazat
 7. Srna číhá za plotem5. ledna 2021 v 19:57

  To jsou rošťáci!

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas na návštěvu mého blogu i za milý komentář, který vždy potěší... :)