C

C

čtvrtek 5. listopadu 2020

Mytí vlasů moukou

 Ano, MOUKOU. 

ŽITNOU.

Možná, že pro někoho budu divná. Eko. Ale třeba i někoho z vás inspiruji zkusit něco nového, ulevit vlasům, ušetřit penízky a přírodu.

O této metodě mytí vlasů jsem se poprvé dočetla v knížce od Slámy v botách. Popisuje své zkušenosti s mytím s nadšením a humorem. Inspirovala mě.

Dlouho jsem se odhodlávala to vyzkoušet, a také jsem čekala, až vypotřebuji nakoupené šampony. V pondělí nadešel den D. Připravila jsem si misku, vidličku a žitnou mouku, a vypravila se do koupelny. Ze 3 lžic mouky a vlažné vody jsem umíchala hladkou kašičku. Rozčesala jsem si vlasy a začala si tu kašičku nanášet na vlasy. Bylo to příjemně teplé a vonělo to po chlebu. V patlání si různých "bahýnek" na hlavu mám praxi, už pár let se barvím hennou. Mouku jsem nechala na vlasech chvíli působit, mezitím jsem si dopřála sprchu. Jenže to už Jirka klepal na dveře koupelny, co tam tak dlouho dělám, a jestli jsem v pořádku. "Jsem v pohodě, jen si myju vlasy, ale to radši nechceš vidět," odpověděla jsem. To už stál ve dveřích, měřil si pohledem Pernerku, co stála na umyvadle, a pak mě s moučným šamponem na vlasech. "To je ta mouka, o které jste se bavily minule s mamkou? No tak to jsem zvědavý, jak to teď umyješ." "Hm, já taky." A začala jsem to vymývat. Cítila jsem, jak to těsto na vlasech lepí, a vzpomněla si na článek od Slámy. Jestliže jí to šlo špatně umýt, co teprve já s mými dlouhými vlnitými vlasy. To budu vymývat hodinu! Nakonec se ale povedlo docela rychle. Po vysušení ručníkem byly vlasy na omak hrubší, ale čisté, rozhodně ne mastné. Kupodivu se i dobře rozčesávaly. Dnes je čtvrtek, vlasy jsou pořád pěkné. Myslím, že si je budu mýt zítra, možná v sobotu. Ale recenzi jsem vám sem musela dát prostě už dnes, chtěla jsem se pochlubit.

A tady je pár fotek:


Používejte prosím jen žitnou mouku. Pšeničná se nedoporučuje, byla by na vlasech jako lepidlo.A jde se na věc. Nanášet tu kašičku na vlasy je celkem příjemné. Asi mám nový rituál :D


Hotovo. Vlasy jsou umyté!


19 komentářů:

 1. To je zajímavé. Já používám tuhé šampony, ale mouku taky zkusím ;)
  Krásný den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuhý šampon jsem taky pár let zpátky zkoušela, pak nejvíc používala šampony od Natura Siberica.

   Vymazat
 2. Katko, tak to slyším poprvé. Možná najdu taky odvahu. Měj pohodový den.

  OdpovědětVymazat
 3. Už jsem slyšela od kamarádky, ta si vlasy moukou taky myje. Já bych se bála, že ucpu odpad u sprcháče :o)
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to slyším poprvé! Mám tam zbytek žitné mouky, že bych to zkusila?
  Hezky den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to slyším poprvý! Vím o tom, že je spousta žen které si nemyjí vlasy třeba měsíc, dva. A vím že to i funguje. Že jsou velkým hitem tuhé šampony a vlasová mýdla, ale mouka? Jsem zvědavá na další výsledky...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem o tom četla. Prostě se vlasy tak moc nemastí, když se nepoužívají ty chemické šampony, které umyjí všechen maz, který vlasy chrání, takže se nemusí pak rychle tvořit nový.
   Já taky, pak dám určitě vědět.

   Vymazat
 6. Už jsem o tom slyšela, Katko, ale nezkoušela. Jsem zvědavá, jestli s výsledkem budeš spokojená i z dlouhodobého hlediska.
  Držím palce, máš krásné vlasy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě pak bude ještě jedna recenze s odstupem pár týdnů. Tak jsem zvědavá, jak mi to bude vyhovovat.

   Vymazat
 7. Katko, to jsem nikdy neslyšela. A když si představím, jak těžce dostávám těsto na chleba z rukou, nevím, jestli bych ho chtěla smývat i z vlasů. :o)
  Přeji fajn víkend, u vás pěkně po ránu přituhuje. :o) Pa D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě to jsem si taky představila, jestli se to bude lepit stejně jako těsto na ruce, že to bude katastrofa. Ale fakt to šlo dolů dobře, vlasy šly rozčesat.
   I tobě hezký víkend.
   Ano, tady už jsme měli několik mrazivých rán. Jsme zvědavá, kdy letos přijde sníh. I když tady na vrcholcích už jednou letos byl, držel se asi 2 dny.

   Vymazat
 8. Katko, tak na to bych asi odvahu neměla. Zůstanu u klasického šamponu.

  OdpovědětVymazat
 9. Katko, jen koukám! Neslyšela jsem a myslím, že zkoušet nebudu. Tyhle eko nápady se snažím vidět komplexně - tady ušetříš tu chemii v klasickém šamponu a spotřebuješ xkrát víc vody... Tak nevím...
  Měj hezkou sobotu, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I za tvůj názor děkuji.
   Chápu, že tohle není pro každého. A pokud máš šampon, který ti vyhovuje.
   Taky měj krásný víkend. Bude sluníčko, tak si to užijeme venku s pejsky, že :o)

   Vymazat
 10. Káťo mám radost že jsi to zkusila.
  Já na mouku už nedám dopustit a fakt mám vlasy úplně super.
  Jak dlouho si je tak myju, asi půl roku??
  Ale šampon ten od tebe mám taky, přeci jen jsem si vzpomněla, jak si říkala co když půjdeš do nemocnice? No fakt by tam asi na mě koukali divně, kdybych vytáhla sáček mouky a šla do sprchy������

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas na návštěvu mého blogu i za milý komentář, který vždy potěší... :)