C

C

pondělí 6. července 2020

Kuřátka

Tak se nám hejno slepiček rozrůstá. Naši nám vylíhli v umělé líhni 4 kuřátka.

Fotky, kde jsou ještě maličká, fotila mamka, a posílala mi je. Abych věděla, jak se prckům daří, a jak rostou.Tady jsme byli u našich na návštěvě, a neodolala jsem. Musela jsem si je pomazlit :DA tady už mají 5 týdnů, a zabydlují se u nás. Taťka jim vyrobil malý kurník s výběhem, než budou dost velká na to, být s ostatními slepicemi. Zatím se seznamují přes plot.Jsou hrozní plašani. A jak jsou nenažraná. Dvakrát denně dávám krmnou směs pro kuřata, a tak třikrát denně, nebo prostě když jdu okolo, něco zeleného. Nejradši mají jetelíček a pampelišku. Pokaždé, když k nim jdu, mě vítají tak jako by týden nejedli. 

Jinak slepičkám se také daří dobře. Za poslední dny se roznesly. Mám tak 4-5 vajíček denně. Od šesti slepic dobrý.19 komentářů:

 1. Koukám, že jste rozšířili barevnost hejna :). Sousedi na chalupě mají asi 5 úplně černých slepiček i s kohoutem. Mají černé i hřebínky. Vypadají trochu ďábelsky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak slepičky s černými hřebínky jsem ještě neviděla, to je zajímavé.

   Vymazat
 2. Katko, páni, ty jsi ale hospodyně! Mít vlastní vajíčka je opravdu k nezaplacení_
  Přeji hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Jsem ráda, že vajíčka máme. Jsou větší a žloutky žlutější než z obchodu.

   Vymazat
 3. Katko, obdivuji Vás s kuřaty. U nás máme kuny, tak to by kuřata nevydržela. Soused má několik aut, a kuny milují překousnout mu nějaký drátek (nejčastěji elektroniku nebo elektriku ke světlům). U nás máme večer kočku venku, takže nám se to nestalo, ale chodily spát k motoru anebo zůstala otisky na zaprášené kapotě. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomu rozumím. Tady dřív obcházela liška, ale co máme psa, tak tu nebyla. Ale samozřejmě nesmíme zapomenout slepice zavírat.
   Kuny jsou občas v noci slyšet, jak běhají na půdě.

   Vymazat
 4. Katko, tak do tohohle jsme se nikdy nepustili, obdivuji tě. A domácí vajíčka? Co si přát víc? Měj krásné dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to ještě plánujeme ke konci léta koupit brojlery a příští rok na jaře králíčky.

   Vymazat
 5. Katko, jste moc šikovní, že jste se pustili do chovu slepic. Kuřátka jsou nádherná a krásně vám rostu. Bodejť by ne, když tak baští. Tak ať se jim u vás stále daří.
  Přeji fajn dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme. Jsou super, je legrace je pozorovat jak hrabou. Chodím se na ně dívat několikrát denně, samozřejmě mám sebou něco k jídlu :D A jsem zvědavá, jestli to budou slepičky nebo kohoutci.

   Vymazat
 6. Jééé to je krásné. také si na to pamatuji, jak jsem pozorovala jak se klubou kuřátka a později, když jsem už před lety chovala a odchovávala papoušky, tak jsem dokonce nosila mláďátka v zástěře a tam se hřála, když se je přikrmovala kašičkou pro mladé papoušky. Bohužel jsem už chov zrušila. Někdy mi to je docela líto, ale manžel už doma nic živého mít nechce. protože když mi něco uhynulo, tak jsem z toho byla dlouho smutná a to mu dost vadilo.přeji vám všem hodně radostí s kuřátky a krásné letní dny v pohodě a ve zdraví.

  OdpovědětVymazat
 7. Na kuřátka se pamatuji z dětství u babičky. To jejich tělíčko je tak křehoučké, když je člověk drží v dlani. A taky se pamatuji na kohouta u tety :-). Byl jak zlý hlídací pes :-).
  To vaše slepičí společenství je moc pěkné a je vidět, že se o něj dobře staráte.
  Tak ať se daří !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 8. To je krásné.Naposledy jsem to viděla v dětství u babičky,která měla velké hospodářství.Do ruky jsem se je vždy bála vzít,že jim ublížím.
  Hezké dny

  OdpovědětVymazat
 9. To jsou krásný kuřátka, hnedka bych si je taky šla pomazlit :D Ať se jim daří!

  OdpovědětVymazat
 10. Hezký podvečer,dnes jsem narazila na Váš blog,je úžasný,pohladí po duši se vším co mám tak ráda a máte moc hezké fotky.Pěkný večer.Renata

  OdpovědětVymazat
 11. To ale uteklo a už z nich jsou pořádný slepičky a kohoutek :)

  OdpovědětVymazat
 12. Pěkná kuřátka, je vidět že rostou rychle a krásně se jim daří :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas na návštěvu mého blogu i za milý komentář, který vždy potěší... :)