C

C

neděle 17. února 2019

Šití a náš Valentýn

Minulý týden jsem ještě ušila Jirkovi čepici a nákrčník z fleecu. Sice už je venku tepleji, ale tady u nás to bude trvat ještě dlouho, než zima předá vládu jaru, proto je do práce ještě určitě unosí. Ráno bývá ještě pod nulou a v lese ve stínu je zima

V pátek večer jsem ušila soupravičku pro Jarouška. V sobotu jsme jeli na návštěvu, tak jsme hned vyzkoušeli. Jsou o dvě čísla větší, ale na jaro to bude mít akorát. Švagrová byla nadšená.
Tak jsem si malého pomuchlala, nakrmila, přebalila...Zbožňuju miminka :D A už se těším na další šití.


A když už jsme byli v Budějovicích, a já nutně potřebovala nové strečové jehly, zašli do jsme Šicího centra Haišman. No takovou nádheru jsem dlouho neviděla. Tam bych dokázala utratit výplatu :D
No neodolala jsem, a kromě jehel si koupila i látky.Tak když už jsem se pochlubila šitím a látky, tak konečně i k tomu Valentýnu.
Dostala jsem krásnou kytičku, růže mi připomínají západ slunce, jsou barevné jako červánky. Jirka miluje Milu, tak ji dostal. Večer jsme ještě měli rezervaci v restauraci. Na šestou. V půl šesté u nás vypadla elektrika. Ve vedlejší vesnici, kam jsme měli jet naštěstí hned nahodili, takže vařili. Ale u nás nešla i celý druhý den.Argo, a tebe taky miluju :D


14 komentářů:

 1. Krásné šitíčko! A teplý nákrčník a čapka se ještě určitě užije. I u nás na jihu jsou rána velmi chladná, dneska dokonce -9, ale dny jsou nádherné, plné sluníčka a ptačího švitoření. Přeji pohodové dny :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji. Ano, Jirka měl radost, už mu nebyla po ránu zima. Ale na to pravé jaro už se moc těším.

   Vymazat
 2. Katko, krásně jsi nakoupila i našila. Ty kalhotky na malého jsou nádherné, to máš na ně střih a nebo jen tak od oka. Myslím, že už jsem tu jedny viděla a moc se mi líbí, jenom ten prcek nám zatím chybí. .o)
  Přeji pohodový nedělní večer. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Mám střih, a budu šít ještě další. Jak jsou kulaté, tak pěkně sedí na plenku.
   Fotka prcka bude, ale zatím ani rodiče žádnou nikam nezveřejnili, na fb nebo tak. Tak to respektuji.

   Vymazat
 3. Čepice i nákrčník jsou pěkné a určitě ještě přijdou vhod, zvlášť u vás. Myslím, že zima o víkendu prohrála jen jednu bitvu, než vyhraje jaro, tak nás ještě trochu potrápí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a přesně tak. Ale aspoň už to vypadá veseleji, sluneční paprsky mi chyběli.

   Vymazat
 4. Katko, moc chválím tvé šití, jsi hotový profík!
  A moc hezky jste si Valentýna oslavili (trochu s adrenalinem :o)) a ta chlupatá láska, ta nesmí chybět!
  Přeji hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju Helenko. Argo byl asi taky plný lásky, celý víkend se chtěl pořád mazlit a vůbec nezlobil. Divné :D

   Vymazat
 5. Katko, to jste měli krásné dny! Jsi šikula, já šít moc neumím... raději se o to ani nepokouším :o) Posílám pohlazení pro Arga, to je láska :)
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já děkuji a Argovi vyřídím odpoledne, až přijedu z práce :o)

   Vymazat
 6. Čepice s nákrčníkem,soupravička pro mimčo - vše OK. Manžel zcela určitě čapku i nákrčník užije. Ono to teď venku vypadá hezky, ale přeci jenom je ještě únor. Rána i u nás jsou mrazivá, den je potom už velice příjemný, ale nesmíme to přechválit.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za návštěvu. Ano, přesně. Ráno skoro -10 a odpoledne 8. Jen doufám, že už nebude moc sněžit. Ale jinak tady jsou rána hodně chladná i v dubnu.

   Vymazat
 7. Katko jsi v šiti moc šikovna.
  Fotky hezke,přeji krasne dny.
  Vlasta

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas na návštěvu mého blogu i za milý komentář, který vždy potěší... :)