C

C

úterý 26. prosince 2017

Naše první společné Vánoce

Advent jsme si naplno užívali. Nejhezčí byla návštěva adventních trhů v Pasově, kam jsme vyrazili v sobotu 16.12. Do Pasova to máme skoro stejně daleko jako do Českých Budějovic, jen o pár kilometrů dál, takže se tam určitě ještě někdy podíváme. Cesta v Německu byla krásně upravená, i když skoro celou cestu sněžilo a kolem silnic byla závěje tak vysoké, že ani patníky nebyly vidět.
Jen jízda po městě a jiné značení, na které nejsme zvyklí, nám dalo trochu zabrat. Nakonec se nám podařilo zaparkovat, a mohli jsme se tak vydat na náměstí na trhy.
Hned nás zaplavila vánoční nálada, po celém městě byla světýlka, řetězy, dekorace. Prostě nádhera. Ani jsem nestíhala všechno fotit.
Dá se říci, že na náměstí nás dovedla vůně svařáku, klobásek, smažených koblížků a jiných dobrot. Ta vůně se linula celým městem. Samozřejmě jsme museli ochutnat :D
Po setmění bylo všechno ještě hezčí. Vánoční atmosféru si užívali všichni kolem.
Stánky byly plné dobrot, ručně vyráběných dekorací a pletených rukavic a dalších nádherných věcí.Domů jsme si přivezli medové vaječňáky, jeden pro nás a jeden pro taťku, medový rum, pohledy rodičům a babičkám, a nějaké dekorace. Sněžítko se sovičkou jsem si zamilovala :)Přes noc z neděle na pondělí 8.12. nám napadlo tolik sněhu, že jsme ráno naměřili 26 cm. Postavili jsme si maličkého sněhuláka :D
A taky jsme skoro neodjeli k rodičům, jak byla zapadaná cesta :D
Večery jsme trávili u televize, zobali cukroví, a já vyšívala.
Pro kamarádku k vánocům polštářky s koníčkem, sobíkem a vločkami. Pro sebe jsem si vyšila severské skřítky :)
Cukroví jsem z počátku mlsala jen já. Jirka nechtěl, prý byl zvyklý že mu mamka zakazovala jíst cukroví než nastane štědrý den. Já zase byla zvyklá si brát kdy jsem chtěla. Když se to snědlo, mamka přidělala další, byla ráda že nám chutná.
Ale když jsem mu vysvětlila, že cukroví jsem pekla přece proto, aby se snědlo, a ne abych ho sušila ve špajzu, a chodili jsme se na něj koukat, tak si dal. A jak mu chutnalo :D


Kapr ve vaně musí být :D


Stromeček jsme ozdobili perníčky, slaměnými ozdobami a šitými muchomůrkami, pověsili jsme i pár skleněných kouliček.
Po ranní debatě a dlouhých minutách přemlouvání Jirky, že na štědrý den k snídani si opravdu nebude na rohlík dávat šunku ani salám, ale ať si vybere třeba marmeládu, jsme viděli perníkové zlaté prasátko :D Ale byl to boj. Argumentoval tím, že prý už ani ve vlastním domě si nemůže dát kus masa :D


A zase cukroví. A domácí čokoláda. Je výborná. Obyčejná kakaová hnědá, bílá je s kokosem. Miluju to vyklepávání z formiček :D
Dělávala ji moje prababička, pak jsem si dělala jako malá s mamkou. Už několik let jsme ji nedělali, a letos jsem si na ni vzpomněla.
Také ji děláte?


A takhle vypadal náš štědrovečerní stůl. Měli jsme tradičně kapra, kuřecí řízky a bramborový salát. Rybí polévku jsem vařila poprvé sama, ale docela se povedla. Jirka ji nejí, tak měl aspoň česnečku.
Po večeři jsme si rozkrojili jablíčko...


...a pustili se do rozbalování.


Nadělili jsme si lyže. Budu se poprvé učit lyžovat. Nikdy není pozdě :D


Doufám, že vás tento dlouhý příspěvek moc nenudil, ale ještě bychom chtěli vám všem popřát

Krásné a pohodové vánoční svátky,
užívejte si každého dne.
A aby byl nový rok při nejmenším stejně
pohodový, úspěšný, plný lásky a radosti, 
jako ten letošní.

Káťa, Jirka a Argo :)
5 komentářů:

 1. Katko, krásně jste si užili advent i Vánoce. Moc se mi líbí ten starodávný betlém.
  My jsme také před pár lety dostali od Ježíška běžky a loni mezi svátky jsem na ně stoupla po několika desítkách let. Naposledy jako dítě. A hned druhou trasu jsme jeli na Šumavu, zima jako v pohádce a zážitek parádní, takže opravdu nikdy není pozdě.
  Přeji krásné dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako malou mě to k zimním sportům moc netáhlo, akorát bruslení mě bavilo. Když bylo na základce období lyžařských výcviků, většinou jsem byla nemocná.
   Ale teď, když bydlíme na Šumavě a sjezdovky máme všude okolo, rozhodla jsem se to naučit. No jsem na sebe zvědavá :-D

   Vymazat
 2. Katko, nenudil, ani trochu. Pasov trochu závidím, jsem ráda, že jste měli první společné Vánoce tak hezké!
  Měj se moc hezky, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Káťo, to jste si tedy užili nádherné Vánoce!
  Výlet do Pasova musel být skvělý, já jezdívala každý rok omrknout vánoční trhy do Rakouska, často do Vídně, ale byli jsme i v Linzi, Salzburgu a Solné Komoře. To jsme ale bydleli ještě v ČB a měli to kousek. :-) Teď se nám až z Jablonce do Rakouska nechce, a tak nějak jsme zpohodlněni, že nám stačí ty malinké trhy v Jablonci, které jsou ale krásné, tradiční a fakt na nich člověk může zakoupit úžasné rukodělné výrobky. No a trhy v Budějcích jsme si taky nenechali ujít, tam vždy absolvujeme už tradiční "punčové kolečko", kdy chodíme od stánku ke stánku a ochutnáváme různé druhy punčů, jsme pak pěkně veselí. :-) Punč miluju, hlavně vánoční s ořechy a rozinkami nebo malinový, mňam! Představ si, že tady u nás na severu snad punč vůbec neznají. Na trzích se zakoupit nedá, všude prodávají jen svařák. Ale i ten si dám s chutí. :-)
  Musím pochválit to tvoje cukrovíčko, vypadá skvěle! Hned bych ke kafíčku ochutnala, já jsem hroznej sladkožrout! :D :)
  V prosinci jsme si taky užívali dostatku sněhu, škoda, že to nevydrželo, teď u nás není ani vločka. Snad se ta zima ale brzy vrátí, už něco říkali v rádiu ve zprávách, tak doufám v pořádnou sněhovou nadílku! :-)
  Dárečky jsou super, lyžování tě určitě chytne, i když ty začátky jsou těžké. Já když se učila na lyžích, neskutečně jsem se u toho vztekala a když už se mi podařilo vyjet na kopec, odmítala jsem ho sjet a stála nahoře jak trubka s nudlí u nosu. :-) To už je pár let zpátky... Teď jsem se zas vrhla i na snowboard, na něm se teprve učím, ale sjezdovku už jakž takž sjedu ( i bez vztekání, slziček a nudle). Tak držím palce, ať ti to na lyžích dobře jde, to by bylo, aby Šumavanda nejezdila na lyžích! :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas na návštěvu mého blogu i za milý komentář, který vždy potěší... :)